ELEKTROKOLO  A JAK HO VYBRAT 

Při výběru elektrokola je důležitá představa o dojezdu. Pod označením dojezd se myslí vzdálenost, po kterou můžete počítat s pomocí při šlapání, než dojde k vybití. Dojezd je ovlivněn kapacitou baterie a faktory, jako je terén, styl jízdy, hmotnost jezdce, nastavení stupně pomoci, a povětrnostní podmínky.


Čím je kapacita baterie větší, tím delší je dojezd elektrokola. Kapacity baterie jsou v současné době nejčastěji 13 Ah nebo 17,5 Ah. Takže dojezd kola bude přibližně 80-120 km, podle výše uvedených okolností. U baterie s kapacitou kolem 10 Ah ujedete vzdálenost kolem 40 až 70 km na jedno nabití. Co nejdelšího dojezdu dosáhnete také pomocí správné volby plášťů, nahuštěním, seřízením brzdového systému a celkově dobrým technickým stavem elektrokola, včetně baterie.


Pravidelná kontrola a údržba všech komponentů včetně baterie je důležitá pro bezproblémový chod vašeho elektrokola. Jednou za rok byste měli svěřit kolo profesionálnímu servisu, který se postará o důkladnou údržbu a tím i vaše bezpečí a prodlouží funkčnost elektrokola.


S výběrem elektrokola vám rádi poradíme, případně odpovíme na dotazy.

Samozřejmostí je přednostní servis a garanční prohlídky zdarma u nás zakoupených elektrokol....